ERASMUS+

Staj Hareketliliği

Gelişen teknoloji, bilgiye erişimin kolaylaşması, küreselleşme iş hayatındaki rekabeti artırdI. Bu rekabet ortamında bir adım öne geçmek isteyenler yurtdışında staj programlarıyla fark yaratmaya hazırlanıyor! Fark yaratanlar arasında siz neden olmayasınız?

 

Yurtdışında staj programları; meslek lisesi ve üniversite eğitimi devam edenler, iş deneyimi kazanmak isteyen yeni mezunlar ve hali hazırda çalışma hayatına giriş yapmış genç profesyoneller için tasarlanmış bir çalışma sürecidir.


2004 yılından bu yana, aşağıdaki alanlarda orta mesleki eğitime ulusal düzeyde staj rehberliği sağlıyoruz. 2014 yılından bu yana ise, profesyonel alanda her yıl Erasmus + stajyer olarak farklı Avrupa ülkelerinden lise ve üniversite öğrencilerini işe yerleştirmelerinde destekliyoruz. Öğrencilerimizin çalıştığı firmalara mentorluk anlaşmaları kapsamında desteğimiz ile firmaların uluslararasılaşmasına katkı sağlıyoruz. Öğrencilerin ise güvenlik, barınma, sağlık ve esenlik gibi konularda destekliyoruz. 2014 yılından beri hizmet verdiğimiz staj alanları;


                   · Hasta ve Yaşlı Bakımı (Sağlık ve Sanat)

                   · Gastronomi

                   · Çocuk Gelişimi

                   · Tarım

                   · Lojistik

                   · Bilişim (Yazılım)

                   · Mobilya (Karavan)